Nejvíce poznáme sporné aplikace například při hudebních přehrávačích. Nedá se asi ani spočítat, kolik jich najdete zadarmo v databázi. A opět nelze určit tu nejlepší. Někomu se nelíbí ta či ona barva, jinému zobrazení přehrávané skladby a ten třetí nadává na umístění ovládacích prvků. To, co jinému naprosto vyhovuje, nemusí nadchnout někoho dalšího. A když už konečně najdete ten, který vám vyhovuje, zjistíte, že třeba neumí seřadit skladby dle skupiny či interpreta všeobecně. Jsou také lidé, které nezajímají tak moc technické parametry nebo nějaké vychytávky.
Nepotřebují přepisovat ani nijak upravovat tagy, vytvářet playlisty či něco podobného. Chtějí si jen hudbu přehrát. A k tomu požadují hezký vizuál přehrávače samotného. Z mých zkušeností plyne, že většina přehrávačů se dá všelijak přizpůsobit. Jenže potom přijdou maličkosti a je zle. Uživatel pak přehrávač maže a zkouší další. Ten, komu stačí opravdu jen přehrávat pak hledá něco skutečně obyčejného. Spor o lepší aplikaci však nepanuje pouze u hudebních přehrávačů, ale například také u čtečky knih. Zde je to víceméně jasné, že půjde spíše o vizuální stránku věci.
Co na tom, že má taková knihovna krásně udělané poličky, když neumí základní operace s knihou, nebo je dělá špatně. Takže nastává opět nové hledání. Ovšem zde je to stejné jako s hudbou, málokterá čtečka knih vám dokáže seřadit knihy jen tak sama od sebe. Opět budete muset knihy popisovat přesně podle ní. Což znamená znát, jak to uvnitř funguje a mít a to čas. U obou věcí to však lze docela dobře obejít. Já tohle řešení používám už hodně dlouho. Musíte však znát strukturu složek ve svém mobilu a tím tedy vědět ve které máte hudbu a kde knihy. Pak je otevírám v commanderu přímo. Nepotřebuji mít jednotlivé objekty popsány podle aplikací, ale ve složkách zřetelně a jasně vidím řazení tak, jak ho mám popsáno i v počítači.