Filtrační písek pro bazénové filtrace se vyrábí ze zdravotně nezávadné křemičité suroviny, která je drcena do určitých velikostí frakcí. Nejčastěji jde o velikost zrn mezi 0,6 a 1,2 mm. S takto drobným materiálem máte v ruce velice příjemného společníka nejen pro filtrování vody, ale i mnoho dalších činností. Jakmile totiž písek ve filtraci doslouží, obrousí se jeho zrnka a přestanou plnit filtrační funkci na sto procent, nemusíte písek vyhazovat do komunálního odpadu nebo jej potají sypat do strouhy podél silnice.
Posypový materiál na chodník – když už jsme zde zmínili sypání, uschovejte si 25 kg písku jako posypový materiál, v zimě se vám může hodit právě před vaším domem. Zabráníte tím nebezpečným pádům, a možná že i zlomenině krčku kyčelního kloubu nebo nebezpečné a zdlouhavě léčené zlomenině pánve.
Dětské pískoviště – děti jsou dnes doslova obklopené elektronikou, která je ale odvádí od fyzické reality. Hrozí tu nebezpečí ztráty kontaktu s lidmi a s okolní přírodou, nabídněte jim namísto mobilu a tabletu raději pískoviště na hraní. Z písku se dají stavět hrady, tvarovat figurky a vytvářet přehradní hráze naplněné vodou, stačí se inspirovat na Internetu některými podobnými stavbami. Písek z bazénové filtrace je netoxický a pro dětské hraní naprosto bezpečný.
Bosonohé chodníčky – toto je dnes obrovský hit, který se buduje i v centrech velkých měst. Lidé si tu mohou užít přirozené chůze naboso po různých površích, tím stimulují reflexní plošky na chodidlech a napodobují tolik účinné reflexní masáže. Vybudujte si bosonohý chodník na vlastní zahradě, klidně v sousedství vašeho bazénu. Písek doplníte většími oblázky, větvičkami, smrkovými a modřínovými šiškami a máte perfektní stimulátor. A ještě ušetříte za masérské služby, i když energie masérských rukou má také něco do sebe.